U subotu je u rijeci Savi kod Orašja došlo do utapanja muškarca, a ovu informaciju potvrdila je Federalna uprava civilne zaštite.
Policijska stanica Orašje primila je dojavu o incidentu oko 18.30 sati, prema kojoj je na rijeci Savi zabilježeno utapanje muške osobe.
Na mjesto događaja odmah su stigli službenici Policijske stanice Orašje, kao i pripadnici Odjela za istrage MUP-a Posavskog kantona, uz prisustvo dežurnog tužioca Kantonalnog tužilaštva u Orašju i tehničara.
U potrazi za nestalom osobom uključeni su i pripadnici Jedinice specijalne policije MUP-a Posavskog kantona, koji su pretraživali rijeku koristeći čamce.
Nažalost, uprkos svim naporima, muškarac nije pronađen.